Montaż Fotowoltaiki przestanie się opłacać.

Koniec systemu prosumenckiego od 2022r.

Zmiany w prawie energetycznym

Jeśli teraz zainstalujesz fotowoltaikę to czy lato czy zima masz własny prąd.

Od 2022r. zmienia się prawo energetyczne i po tym czasie montaż fotowoltaiki nie będzie się opłacać.

W obecnej formie działające prawo zobowiązuje dostawcę energii ( przy umowie kompleksowej na dostawę i zakup energii ) do „magazynowania” prądu, który wyjdzie poza licznik naszego domu. Dzięki temu systemowi ” system prosumencki” z naszego uzbieranego magazynu odbieramy 80%. Dobrze szacując instalację przed montażem mamy pewność, że w całym roku nie zapłacimy więcej niż opłaty stałe ( +/- 15 zł na miesiąc ) bez względu czy to zima czy lato. W nowym prawie system prosumencki znika i zarówno w nocy, zimą i kiedykolwiek tylko fotowoltaika nie wyprodukuje tyle prądu ile potrzebujemy za ten pobrany z sieci zapłacimy ok 60 groszy. Za prąd, który nadprodukujemy zakład energetyczny zapłaci nam 30 groszy. Na podstawie rocznych statystyk pracy każdej instalacji można oszacować co było lepsze. Naszym zdaniem i zdaniem wielu ekspertów obecny system jest dużo lepszy i bardziej opłacalny. Zakładając instalację w tym roku gwarantujemy sobie rozliczenie ” po staremu” przez 15 lat ! Warunek jest taki, że trzeba zdążyć założyć instalację jeszcze w tym roku.

Jeśli interesuje Cię ten temat, chętnie wyjaśnimy.

ZADZWOŃ: 533 356 206

Jeśli interesuje Cię powyższy temat, chętnie wyjaśnimy dokładniej!

Prześlij nam swój numer, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i wyjaśni powyższe zmiany w prawie lub umówi na instalację fotowoltaiki jeszcze w tym roku!

    Wyślij zapytanie drogą mailową.

    Możesz również skorzystać z poniższego formularza kontaktowego, a odpowiedź otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.